18 januari 2025

Uniden komt met 2 simpele DMR en NXDN scanners

In 2024 staat de release gepland van twee nieuwe Uniden-scanners: de BCD160DN Handheld en de BCD260DN Mobile/Base. Deze scanners zullen direct uit de doos eenvoudige ondersteuning bieden voor DMR en NXDN.

Deze nieuwe scanners vullen het huidige assortiment aan, naast modellen zoals de vertrouwde BC125AT en BCT15x. Net als hun voorgangers zijn deze nieuwe modellen gemakkelijk te programmeren met banksystemen, maar ze bieden nu ook ondersteuning voor conventionele digitale NXDN en DMR.

Tot op heden was het moeilijk om een eenvoudige scanner te vinden die DMR of NXDN ondersteunt. De bestaande scanners van onder andere Whistler en Uniden die deze formaten ondersteunen, maken gebruik van een complex Dynamic Allocated Channel-geheugensysteem. Vaak is hiervoor een computer nodig om frequenties te programmeren. Dit geheugensysteem is voornamelijk om plaats te bieden aan de trunking-communicatiesystemen.

De nieuwe modellen zullen net zo eenvouding werken als o.a de BC125AT. Even snel een frequentie inkloppen in DMR of NXDN en u kunt luisteren. Dit betekent dat deze scanners ideaal zijn voor spoor-, lucht- en maritieme luisteraars. De scanners ondersteunen geen trunking en ook geen P25.

Enkele specificaties
• DMR – inbegrepen*
• NXDN – inbegrepen*
• AM / FM
• 1.000 kanalen over 10 banken
• Frequentiebereik: 25 – 88MHz / 108 – 174MHz / 225 – 512MHz / 806 – 960MHz
• IF Exchange
• DCS/CTCSS snelle decodering
• Audio AGC
• Alpha Tagging (namen bij kanalen opslaan) tot 16 tekens
• Programmeerbaar via de computer (via USB)
* Trunking en APCO P25 niet ondersteund

De verwachte releasedatum is voorlopig gepland voor het eerste kwartaal van 2024, en de prijs van deze nieuwe apparaten is momenteel nog niet bekend. Er heeft wel kort een prijs van $ 349,99 op een Amerikaanse UNIDEN-website gestaan, maar het is nog afwachten of dit daadwerkelijk de uiteindelijke prijs zal zijn.

Het is bevestigd dat deze scanners ondersteuning zullen krijgen van de befaamde BUTEL-software uit Breda, waar de software momenteel in de laatste testfase verkeert. Ook heeft Proscan aangekondigd dat hun software binnenkort compatibel zal zijn met de nieuwe modellen.

BCD260DN – Base/Mobile Scanner

BCD160DN – Handheld Digital Scanner

Meest bekeken deze week

Maak verbinding met PA25MC op 23 januari 2025!

Op donderdag 23 januari 2025 tussen 12:00 en 21:00...

Een kijkje bij de grootste radiotelescoop ter wereld

Een interessant filmpje van het platform Weet je Dat...

Geen radiomarkt `t Harde in 2025

De Elektronica Vlooienmarkt 't Harde, jarenlang een vast evenement...

Ontdek de nieuwe PC7MM Memory Manager Tool

PC7MM heeft, voortvloeiend uit zijn eigen behoefte, een handige...

QRZ WinterAward “12 Days of QRZ (2024)” is terug

Net als in voorgaande jaren heeft QRZ de populaire...


websdr Nederland

Related Articles

Popular Categories